0
098 905 55 99

Наші телефони

098 905 55 99 (вул. Мечникова, 7)
093 905 55 99 (вул. А. Ахматовой, 22)
068 905 55 99 (вул. Золотоворотська, 93, Козин)

Як літати з собакою за кордон?

16 Квітня 2021

Хочете взяти у відпустку собаку? Впевнені, ви чудово проведете час! Але щоб дістатися до пункту призначення разом з вихованцем, потрібно вивчити інформацію про правила перельоту. У цій статті ми коротко розповімо про основні нюанси, які слід знати тим, хто збирається подорожувати з собакою за кордон на літаку.

Як літати з собакою за кордон

Купівля квитків

Перше, що слід зробити – це дізнатися, чи дозволяє авіакомпанія, якою ви хочете летіти, перевезення тварин. Для цього виберіть рейс та дату і зателефонуйте в авіакомпанію. У багатьох перевізників існують обмеження на кількість місць для вихованців. Якщо ви отримали ствердну відповідь, купуйте квиток і передзвонюйте в авіакомпанію для узгодження деталей.

Необхідні документи і щеплення

Перед подорожжю з вихованцем вам знадобляться такі документи:

  • ветеринарне свідоцтво (форма №1);
  • ветеринарний паспорт міжнародного зразка.

Також необхідно провести:

  • чіпування;
  • обробку від кліщів;
  • щеплення;
  • дегельмінтизацію.

Дані про процедури вносять в ветеринарний паспорт. Усі маніпуляції повинні бути проведені не пізніше ніж за місяць до перельоту.

Вартість провозу собаки в літаку

Жодна авіакомпанія не перевозить вихованців безкоштовно. Вартість може визначатися по вазі (з урахуванням контейнера) або бути фіксованою, це залежить від правил тієї чи іншої авіакомпанії. Без додаткової плати на борту можуть перебувати службові собаки та собаки-поводирі.

Переліт з собакою в салоні

На борт літака дозволено брати вихованців вагою 8 кг разом з переноскою. У деяких авіакомпаній вага може становити 10 кг. До переносок пред’являються вимоги за розміром, вони повинні добре закриватися. Також важливо, щоб не протікало дно (його можна застелити спеціальної пелюшкою). Ще один нюанс, на який звертають увагу – тварина в повний зріст не впирається головою в кришку контейнера. Допускаються як жорсткі, так і м’які переноски.

Переліт з собакою в салоні

Переліт вихованця в багажному відсіку

Якщо ваш хвостик важить більше норми або всі квоти на провезення вже зайняті, тоді вам запропонують здати тварину в багаж. В салон також можуть не пустити собаку агресивної породи, навіть якщо вона проходить по вазі. У цьому випадку вашому чотирилапому товаришу також потрібно буде летіти в багажному відсіку.

Дії в аеропорту

В аеропорт потрібно приїхати якомога раніше, бажано за 3 або навіть 4 години до вильоту. Господар і собака проходять через рамку, контейнер пропускають через сканер. Щоб хвостик не злякався, тримайте його на повідку.

Далі необхідно пройти ветконтроль. Заздалегідь дізнайтеся інформацію про графік роботи, тому що не у всіх аеропортах дана служба працює цілодобово. Довідки можна заповнити самостійно заздалегідь, щоб заощадити час.

Наступний крок – реєстрація на рейс. На стійці перевірять документи на вихованця, зважуть і направлять на оплату (якщо за правилами компанії заплатити за перевезення потрібно в касі, а не заздалегідь). Після цього на стійці вам видадуть посадковий талон.

Якщо собака летить у багажному відділенні, тоді потрібно пройти до стійки прийому негабаритного багажу.

Переліт вихованця в багажному відсіку

При проходженні митного контролю задекларуйте вихованця. Для цього вам знадобиться «Митна декларація, призначена для письмового декларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов’язаних із здійсненням підприємницької діяльності». Бланк можна скачати в інтернеті і роздрукувати заздалегідь.

Якщо собака летіла не з вами, а в багажі, забрати контейнер можна або на пункті видачі негабаритного багажу, або у багажній каруселі. В аеропорту іншої країни також потрібно буде пройти з вихованцем контроль на митниці і ветконтроль.

Перед польотом зважте всі «за» і «проти», а також оцініть ризики, щоб відпочинок з коханим хвостиком приніс радість!