Наше меню

Контакти
вул. Мечникова, 7,
098 905 55 99
вул. Дніпровська набережна 18А,
093 905 55 99
Copyright 2023 © Barber Pet Grooming & Shop.
Україна, Київ. Всі права захищені.
Created by FamilyLab
0
098 905 55 99

Наші телефони

098 905 55 99 (вул. Мечникова, 7)
093 905 55 99 (вул. Дніпровська набережна 18А)

Чи можна цілувати собаку – всі «за» та «проти»

25 Вересня 2023

Любов до свого вихованця важко стримувати всім власникам собак і бажання поцілувати пухнасту мордочку виявляється занадто сильним. Проте деякі експерти кажуть, що цього в жодному разі не можна робити через об’єктивні причини. То чи можна цілувати собаку чи ні? Давайте розумітися.


А чи подобається самим собакам, коли їх цілують?

Очевидно, що почуття самого вихованця у такій ситуації теж треба враховувати. І якщо поглянути на ситуацію з собачого погляду, то тут все не так однозначно. Велика істота, яка намагається силою поцілувати морду, здатна, у кращому випадку, викликати бажання відвернутися. У гіршому – собака може сприйняти це як акт агресії і навіть вкусити у відповідь. Саме тому важливо заздалегідь вибудувати довірчі взаємини із твариною. Дайте вихованцю знати, що ви його любите і цінуєте зрозумілими йому способами.

У чому основна небезпека того, щоб цілувати собаку

Насправді, бактерії на вовні або в слині собаки становлять небезпеку виключно для дітей або людей зі слабкою імунною системою. Дорослій здоровій людині боятися нічого. Інша проблема – гельмінти та інфекції, що з’являються на собаці після її догляду за собою та відвідування туалету. У такому разі не має значення, куди саме цілувати собаку. Тим не менш, деякі вчені вважають, що кількість паразитів у слині собаки недостатньо велика, щоб стати причиною зараження. Можливо, це й так, але про потенційну небезпеку варто пам’ятати.

Як правильно цілувати собаку

Незважаючи на все вищеописане, цілувати собаку все ж таки можна, але виключно при дотриманні деяких умов. Вихованці з часом звикають до поведінкових особливостей своїх господарів, нехай навіть ті здаються їм дивними. Згодом собаки розуміють, що навіть не найкомфортніші, з їхньої точки зору, дії не є загрозою, а згодом вони можуть навіть навчитися випрошувати поцілунки як прояви емоцій.
Необхідно знати ознаки того, чи відчуває собака стрес, якщо його намагаються поцілувати. Вона може відвертатися, піднімати лапу або недовірливо мружитися. Це означає, що зараз тварина просто не готова взаємодіяти з господарем, так що і це бажання необхідно поважати. Краще обійтися звичайним погладжуванням, яке заспокоїть вихованця.
Найкращим випадком для поцілунку буде, якщо собака сам ініціює близький контакт. Це може виявлятися у укладанні біля господаря або притисканні голови до нього, коли той гладить вихованця. По суті, саме таким чином і вибудовуються ті довірчі відносини, про які йшлося на початку. Щоб собака слухався та підкорявся вимогам господаря, саме такий тип взаємовідносин і потрібно вибудувати.

Оберіть мову сайту

Українська
Російська