Скільки води потрібно собаці та коту щодня?
01 Березня 2024
Вода відіграє важливу роль для всіх живих істот. Однак, скільки води точно потрібно коту та собаці для підтримки здоров’я? Нижче наведено загальні рекомендації на цю тему, а також способи стимулювати вихованця пити більше води, якщо він не отримує достатньої кількості.
Значення води для здоров’я собак і котів:
- Організм собаки або кішки складається на 70% з води.
- Вода бере участь у всіх хімічних процесах організму.
- Вона є ключовим поживним елементом, забезпечуючи зволоження повітря, що надходить до легень, транспортування кисню і поживних речовин до клітин, регулювання температури тіла, захист і змащування внутрішніх органів і суглобів, виведення продуктів обміну речовин і підтримання роботи нервової системи.
- Необхідна кількість води для собаки на день залежить від його ваги і становить приблизно 60 мл на кожен кілограм ваги на добу. Наприклад, собака вагою 5 кг має випивати приблизно 300 мл рідини на день, а 50-кілограмовий собака – 3 літри. Однак активні собаки, які живуть у спекотному кліматі або годують цуценят, можуть споживати більше.
- Крім того, собаки, які споживають вологий корм, можуть пити менше води порівняно із собаками, які харчуються сухим кормом.
Якщо ваш собака постійно відчуває спрагу, це може бути ознакою проблем зі здоров’ям, таких як гормональні порушення, діабет, захворювання нирок або печінки, рак, лихоманка або інфекція. Також підвищена спрага може бути викликана деякими ліками. У разі збільшеного споживання води, зверніться до ветеринарного лікаря для консультації.
Порівняно з собаками, кішки зазвичай п’ють менше. Дорослим кішкам рекомендується споживати від 150 до 300 мл води на добу, залежно від розміру, активності, типу їжі та інших факторів. Якщо кішка їсть сухий корм, її споживання води може становити близько 300 мл на день, а якщо віддає перевагу консервам, то приблизно 150 мл через високий вміст вологи в їжі.
Підвищене споживання води у кішки може також свідчити про проблеми зі здоров’ям, такі як захворювання нирок, діабет, рак або гіпертиреоз. Якщо ви помічаєте, що ваша кішка часто п’є і частіше відвідує лоток або постійно перебуває біля миски з водою, зверніться до ветеринара для подальших рекомендацій.