Наше меню

Контакти
вул. Мечникова, 7,
098 905 55 99
вул. Дніпровська набережна 18А,
093 905 55 99
Copyright 2023 © Barber Pet Grooming & Shop.
Україна, Київ. Всі права захищені.
Created by FamilyLab
0
098 905 55 99

Наші телефони

098 905 55 99 (вул. Мечникова, 7)
093 905 55 99 (вул. Дніпровська набережна 18А)

Чому собака виє

28 Червня 2024

Виття – це один зі способів спілкування собак. З його допомогою вони взаємодіють зі своїми родичами на відстані та висловлюють емоції. Дикі представники сімейства псових використовують виття для позначення території та подачі сигналів членам зграї, що відстали. Домашні собаки також можуть використовувати виття замість гавкоту, причому деякі породи рідко гавкають і вважають за краще вити для спілкування з людиною.

Якщо власник не має навичок дресирування, проводить багато часу на роботі та шукає спокійного і слухняного улюбленця, йому варто вибрати породу, схильну до більш домашньої поведінки, яка простіша у вихованні та не схильна до виття.

ТОП-5 порід собак, які “люблять” вити

 • Хаскі – собаки з вираженим зграйним інстинктом і незалежним характером, що пояснює їхню звичку вити. Такий спосіб спілкування використовували їхні предки, і навіть у домашніх умовах хаскі не втратили цю звичку.
  Аляскинський маламут – робоча порода собак, що мешкала на берегах Аляски. Виття – генетично обумовлена поведінка, яку складно виправити. Маламути виють від хвилювання, радості, самотності та інших сильних емоцій.
 • Басенджі – порода собак, які через будову гортані не вміють гавкати, але зате виють, використовуючи манеру “йодль” – швидке чергування грудних і високих звуків.
 • Бассет-хаунд – впевнені та енергійні собаки. Їхнє густе низьке виття часто виражає самотність і тугу.
 • Східно-європейська лайка – робоча порода, яка звикла завжди бути поруч із людиною. На самоті лайки починають протяжно вити.

Причини, через які виє собака У більшості випадків причини собачого виття пов’язані з фізіологією:

 • Природні потреби – голод, спрага, бажання в туалет, статевий потяг, спілкування з іншими собаками.
 • Хвороба – собака виттям повідомляє господаря про погане самопочуття.
 • Самотність – вираз туги і вимоги уваги.
 • З виттям собак пов’язані народні прикмети, які мають логічне пояснення. Наприклад, вважається, що виття собаки віщує смерть або нещастя, оскільки тварини можуть відчувати наближення природних катаклізмів і землетрусів. Їхнє виття нерідко збігалося з показаннями метеорологічних приладів, що фіксують зміни в атмосфері та землі.
 • Собаки також можуть передчувати нещастя в родині, оскільки добре вловлюють настрій своїх господарів. Якщо хтось хворий, вихованець може почати вити на знак солідарності.
 • Відповідь на виття іншого собаки
 • Собаки можуть вити у відповідь на виття іншого собаки. Це часто відбувається в приватних секторах, де багато бездомних тварин. Домашні улюбленці інстинктивно відповідають на виття, що закликає зібрати зграю. Щоб зменшити цей ефект, потрібно дресирувати собак і звертатися до організацій, які опікуються бездомними тваринами.
 • Виття як заклик про допомогу
 • Деякі собаки виють, щоб привернути увагу до біди. Якщо серед сусідів є люди з обмеженими можливостями, можливо, собака намагається привернути увагу до їхніх потреб.

Чи варто турбуватися

Якщо собака почав вити, це може вказувати на хворобу. У такому разі потрібно відвести його до ветеринара. Якщо здоров’я в порядку, слід спостерігати за улюбленцем і з’ясувати, що викликає виття.

Музичні звуки також можуть викликати виття у собак із хорошим музичним слухом. У таких випадках йдеться про слабку соціалізацію.

Як відучити собаку або пса вити

Потрібно вирішити, чи варто взагалі це робити. Деякі породи схильні до виття через генетику, і повністю відучити їх від цього неможливо. Якщо собака виє на самоті, залиште йому іграшки, ласощі або увімкніть радіо. Дресирування також допоможе контролювати виття.

Виття собаки як погана звичка

Якщо виття – результат нестачі виховання, потрібно займатися дресируванням. Команди “голос!” і “тихо!” допоможуть навчити собаку правильної поведінки. Якщо самостійні спроби не допомагають, варто звернутися до кінолога.

Якщо виє сусідський собака

Поговоріть із сусідами. Можливо, вони не знають про проблему. Якщо вони ігнорують скарги, звертайтеся до дільничного і в організацію із захисту тварин. Вирішуйте проблему цивілізованими методами, не завдаючи шкоди ні собаці, ні його власникам.

Оберіть мову сайту

Українська
Російська