0
098 905 55 99

Наші телефони

098 905 55 99 (вул. Мечникова, 7)
093 905 55 99 (вул. А. Ахматовой, 22)
068 905 55 99 (вул. Золотоворотська, 93, Козин)

Як правильно чистити вуха собаці

16 Жовтня 2020

Чистка вух собаки – гігієнічна процедура, яка повинна проводитися регулярно. Але не кожен новоспечений господар про це замислюється. У цій статті ми розповімо, як правильно чистити собачі вуха, щоб це було ефективно і безпечно.

Чому важливо робити чистку вух

Вушна сірка у собак виділяється постійно. Але на відміну від людей, у тварин є механізм самоочищення. Він відповідає за міграцію епітелію, який вистилає зовнішній слуховий прохід. Епітелій дуже ніжний і його можна легко пошкодити. Але незважаючи на те, що природою закладено самоочищення, приділяти увагу гігієні домашніх чотирилапих дуже важливо, щоб уникнути розвитку інфекцій.

Перш ніж перейти до чищення, необхідно оцінити характер виділень. Справитися в домашніх умовах ви зможете тільки з сіркою. А ось якщо помітили рясні виділення, почервоніння, ущільнення, болючість, тоді потрібно звернутися до ветеринара за консультацією.

Як часто чистити вуха собаці

Проведення даної гігієнічної процедури залежить від породи вихованця і, відповідно, від анатомічної будови вушок. Наприклад, довгі вуха забруднюються швидше, тому чистка потрібна частіше. В цілому, профілактичний огляд необхідно проводити щотижня. А чистку вух – 1 раз в 2 тижні.

Чим можна почистити вуха собаці

Для початку зазначимо, що очищаємо ми тільки зовнішню поверхню і всередину нічого не заливаємо (це може робити ветеринарний лікар за показаннями або ви, але тільки після огляду спеціаліста).

Для чищення вух можна використовувати:

 • ватний диск;
 • спеціальні серветки;
 • лосьйони;
 • відвари з календули або ромашки.

А ось не можна:

 • вушні палички;
 • сірник або пінцет з намотаною ватою;
 • соляний розчин;
 • спирт;
 • перекис водню.

Перераховані вище засоби можуть травмувати ніжну шкіру і пересушити її.

Порядок дій при чищенні вух

Для проведення будь-яких гігієнічних процедур вихованець повинен бути в гарному настрої. Дуже важливо робити все акуратно і терпляче, щоб не викликати у собаки негативних емоцій.

 1. Зафіксуйте вихованця таким чином, щоб вам було зручно підібратися до вушок.
 2. Погладжуйте собаку, роблячи процес проведення процедури приємним і спокійним.
 3. Підніміть вухо і проведіть огляд.
 4. Змочіть ватяний диск у лосьоні (або трав’яному відварі) і видаліть забруднення. Або використовуйте спеціальні вологі гігієнічні серветки, призначені для чищення вух.
 5. Протріть вухо сухим ватним диском.
 6. Похваліть хвостика за його витримку і дайте заохочувальну вкусняшку.

Привчайте вихованця до гігієнічних процедур з раннього дитинства або приводьте до нас в Barber Pet. Ми знайдемо підхід до будь-якого хвостика!