0
098 905 55 99

Наші телефони

098 905 55 99 (вул. Мечникова, 7)
093 905 55 99 (вул. А. Ахматовой, 22)
068 905 55 99 (вул. Золотоворотська, 93, Козин)

Як захистити лапи собаки взимку від реагентів

03 Грудня 2020

Яка б не була погода за вікном, прогулянка з собакою – це необхідність. Зима в нашій країні часто супроводжується сніжною кашею і ожеледдю. Тому комунальні служби змушені посипати дороги реагентами, які дуже шкідливі для подушечок лап вихованців. Потрапляючи на шкіру, хімікати можуть спровокувати термічні опіки. Більш того, собака буде намагатися зализувати тріщинки і виразки, а це дуже небезпечно для здоров’я і навіть життя тварини. У цій статті ми розповімо, як захистити лапи собаки в зимовий період.

Бережімо лапи вихованця від реагентів

У групі ризику, здебільшого, перебувають маленькі породи собак, так як у них більш ніжна шкіра. Тому якщо ваш вихованець невеликих розмірів, то його можна носити на руках і випускати лише в безпечних місцях. Однак є загальні рекомендації, яких варто дотримуватися господарям.

Доглядайте за шерстю навколо лап

Що стосується довгошерстих собак, їм необхідно регулярно стригти шерсть на лапах. Таким чином крижинки і сніг не будуть застрявати між пальцями.

Купуйте взуття

Взуття для собак – це не просто милий аксесуар, а необхідність в зимовий період. Обирайте черевички, пінетки, захисні шкарпетки, калоші – сьогодні асортимент досить широкий. Але стежте за довжиною кігтів, щоб хвостику було комфортно пересуватися у взутті.

Обробляйте подушечки лап

Щоб створити бар’єр між зовнішнім середовищем і шкірою на лапах, варто використовувати спеціальні засоби. Це можуть бути мазі, бальзами, креми, гелі. Їх слід наносити перед прогулянкою.

Після прогулянки дайте собаці відігрітися, давши розтанути налиплому снігу. Слідкуйте, щоб собака не облизувала подушечки. Потім помийте лапи в теплій (але не гарячій!) воді з додаванням шампуню.

Що робити при пошкодженні лап?

Якщо після прогулянки ви помітили на лапках собаки тріщини, ранки або виразки, акуратно промийте подушечки і обробіть їх хлоргексидином. Також можна заварити ромашку і опустити вихованця в ванночку з теплим відваром, потім витріть лапки насухо. При серйозних пошкодженнях обов’язково зверніться до ветеринара.

Готуйтеся до зими заздалегідь і гуляйте з задоволенням!