Чи можна собакам плавати у басейні
27 Березня 2023
Влітку біля басейну ваш вихованець обов’язково захоче освіжитися і трохи поплавати. Дбайливому господареві потрібно заздалегідь підготуватися до такої ситуації, адже далеко не всі собаки вміють плавати. Про те, як зробити таке проведення максимально безпечним для пса, поговоримо докладніше.
Як вчинити, якщо собака хоче плавати в басейні
А чи безпечно взагалі для собаки проводити час у басейні за наявності там хлору, призначеного для очищення? Американський клуб собаківників вважає, що цілком, але не варто забувати про спеціальні заходи безпеки. Не варто самостійно закидати собаку у басейн. Потрібно переконатися, що вихованець сам активно виявляє інтерес до об’єкта. Це може виявлятися у спостереженні за іграшкою, кинутою у воду або за тим, як господар про членів сім’ї плавають та грають. Пес також може демонструвати інтерес, намагаючись вдарити лапою по воді.
При проявах інтересу можна покликати собаку на ім’я та показати жестами, що можна застрибувати. У більшості випадків, коли пес буде у воді, у нього активується природний інстинкт, який відповідає за веслування лапами, це дозволить тварині триматися на воді. Від господаря потрібно лише частково спрямовувати собаку, щоб той, коли наплавається, міг акуратно та безпечно залишити воду.
Догляд за собакою після басейну
Важливо, щоб під рукою була миска, наповнена прохолодною питною водою. За її наявності пес не питиме воду прямо з басейну, якщо відчує спрагу.
Необхідно ретельно протерти вуха зсередини. Під час плавання в них може накопичуватися хлорована вода, що здатне призвести до подразнення та запалення шкіри.
Засоби для комфортного та безпечного плавання собаки
Навіть якщо ваш вихованець вміє плавати, потрібно подбати про максимальну безпеку і заздалегідь купити такі аксесуари:
- Пандус для басейну Наявність пандуса, а не тільки сходинок дасть можливість собаці залазити і вилазити з басейну без допомоги господаря.
- Захисний жилет. Щоб пес міг утримуватися на поверхні води, варто купити рятувальний жилет. Деякі моделі мають ручку, за допомогою якої можна оперативно дістати вихованця з води, якщо він втомиться. Жилет особливо необхідний, якщо вихованець у віці або має порушення у координації.
- Надувні іграшки. Іграшка з міцної тканини, яку складно пробити пазурами під час гри, обов’язково подарує собаці масу позитивних емоцій та дозволить утримуватися на воді.
Якщо підійти до організації дозвілля вихованця у басейні грамотно, все пройде безпечно та комфортно для всіх учасників.