Наше меню

Контакти
вул. Мечникова, 7,
098 905 55 99
вул. Дніпровська набережна 18А,
093 905 55 99
Copyright 2025 © Barber Pet Grooming & Shop.
Україна, Київ. Всі права захищені.
Created by FamilyLab
0
098 905 55 99

Наші телефони

098 905 55 99 (вул. Мечникова, 7)
093 905 55 99 (вул. Дніпровська набережна 18А)

Прийняття пологів у собак і котів

26 Серпня 2024

Прийняття пологів у собак і котів

Як правильно приймати пологи у собаки або кішки?

Народження потомства – це не тільки велика радість для власника, а й серйозна відповідальність. Незалежно від породи і того, як легко проходили пологи раніше, тварину не можна залишати без уваги.

Початок пологів у собак і кішок супроводжується певними ознаками, такими як занепокоєння, яке проявляється за кілька днів до початку пологів. Тварина може ховатися, відмовлятися від їжі, а за 12-24 години до початку пологів починає облаштовувати «гніздо». Ці зміни пов’язані з посиленням скорочень матки.

Пологовий процес вимагає пильної уваги з боку господаря. Важливо уважно стежити за змінами, що відбуваються під час пологів.

Однак у деяких випадках може знадобитися допомога ветеринара. Ветеринарні лікарі завжди намагаються провести пологи природним шляхом, уникаючи оперативного втручання. Але сучасні породисті тварини часто мають генетичні та анатомічні особливості, які ускладнюють самостійні пологи. У таких випадках необхідно звернутися по допомогу до ветеринарної клініки, де пологи проходитимуть під контролем фахівців.

Коли необхідно звернутися по допомогу в клініку:

  • У собак з короткою мордою і великою головою (наприклад, англійський бульдог);
  • У мініатюрних порід собак, вагою менше 5 кг. Чим менший собака, тим складніше йому народжувати;
  • У собак з тонкою конституцією і вузьким тазом (наприклад, китайський чубатий собака, левретка);
  • Якщо у тварини були ускладнення під час попередніх пологів;
  • У занадто молодих або літніх тварин;
  • У разі багатоплідної вагітності, коли тварині може не вистачити сил на народження всіх цуценят або кошенят;
  • За малоплідної вагітності, коли у суки одне цуценя. Часто такі цуценята бувають занадто великими щодо маси матері і не можуть народитися без допомоги ветеринара;
  • Якщо минуло більше 2-х годин з моменту початку потуг і відходження вод, але плід не з’явився на світ;
  • Якщо цуценя або кошеня застрягло в родових шляхах, особливо якщо плодовий міхур уже лопнув;
  • Якщо є сумніви з приводу виходу всіх послідів, мертвих цуценят або кошенят, оскільки відсутність їх видалення з матки протягом 60 годин після пологів може призвести до загибелі тварини.
  • Під час пологів тварину оглядають, оцінюють її загальний стан здоров’я, перевіряють ступінь розкриття шийки матки та контролюють силу переймів і потуг. У разі необхідності лікар може провести додаткові процедури, такі як УЗД, рентген, інфузійна терапія або хірургічне втручання. Пам’ятайте, що ветеринарний лікар відповідає не тільки за життя матері, а й за здоров’я потомства!

Дотримуючись усіх цих рекомендацій, ви значно підвищите шанси на успішні пологи і здорове потомство у вашого улюбленця, а також заощадите час, нерви і гроші. Здоров’я вам і вашим улюбленцям!

Оберіть мову сайту

Українська
Російська