0
098 905 55 99

Наші телефони

098 905 55 99 (вул. Мечникова, 7)
093 905 55 99 (вул. А. Ахматовой, 22)
068 905 55 99 (вул. Золотоворотська, 93, Козин)

Алопеція у шпіца: як врятувати собаку від облисіння

01 Лютого 2020

Власники шпіців іноді стикаються з такою проблемою, як алопеція, або облисіння. Дане явище мало вивчено і природа виникнення досі незрозуміла. Найчастіше на облисіння страждають пси. Алопеція у шпіца спостерігається в районі стегон, тіла і хвоста, лапи і голова залишаються пухнастими.

Найчастіше облисіння є симптомом або результатом якогось захворювання. Ветеринари вважають, що причиною алопеції померанских шпіців є відразу кілька факторів.

Важливо! Найбільш характерна ознака алопеції – дуже суха шерсть. Іноді таке буває при зміні шампуню, але якщо цього не було, то стан шерсті повинен насторожити.

Причини алопеції у шпіців

Неправильне харчування. Собака повинна їсти тільки спеціальний корм або натуральну їжу (нежирне м’ясо, субпродукти, яйця, морська риба, зелень і т. д.). Ніяких копченостей, молока, свинини і солодкого. Їжа зі столу повинна бути під суворою забороною.

Неправильний догляд за шерстю. Шерсть у шпіців має м’який густий підшерсток і жорстке остьове волосся. Тому розчісувати вихованця потрібно не менше 1 разу кожні 2-3 дні. Не можна допускати, щоб у собаки утворилися ковтуни.

Купати шпіца необхідно раз на місяць. Крім шампуню, при купанні повинні використовуватися кондиціонери, які поліпшать розчісування.

Недостатність прогулянок. Хоч шпіци відносяться до декоративних порід собак, їм також потрібен вигул пару разів на день хоча б по 30 хвилин. Свіже повітря і активні ігри допоможуть залишатися вихованцеві в формі.

Занадто коротка стрижка. Можливою причиною алопеції називають дуже коротку стрижку. Довжина шерсті повинна бути мінімум 2 см.

Лікування облисіння у шпіца

Як тільки ви помітили, що ваш вихованець втрачає шерсть і вже з’явилися “голі” вогнища, негайно зверніться до ветеринара. В першу чергу, лікар призначає аналізи крові і сечі.

Часто лікар може рекомендувати каструвати/стерилізувати собаку, після чого облисіння припиняється.

Якщо ретельний догляд, а також кастрація/стерилізація не допомагають і при цьому виявлено патологію щитовидної залози, шпіцові призначають гормони.

Лікування повинне проходити поетапно під наглядом ветеринара. Потрібно враховувати, що результати лікування будуть помітні не раніше, ніж через 5-8 тижнів.

Не допускайте критичної ситуації – як тільки ви помітили надмірну сухість і випадіння шерсті, зверніться за допомогою до фахівця. Своєчасна діагностика і лікування вбережуть улюбленця від серйозних проблем зі здоров’ям.