0
098 905 55 99

Наші телефони

098 905 55 99 (вул. Мечникова, 7)
093 905 55 99 (вул. А. Ахматовой, 22)
068 905 55 99 (вул. Золотоворотська, 93, Козин)

Дизайнерські собаки: які вони і чого чекати?

13 Жовтня 2021

Собаківництво – одна з тих індустрій, які весь час розвиваються, так як попит на певні породи собак виріс за останні кілька років. Завдяки спеціальним селекційним програмам вдається отримувати нові породи – так звані дизайнерські.

Дизайнерські собаки: які вони

Незвичайних собак виводили ще в 1950-х роках минулого століття у Великобританії. «Батьками» взяли коргі і таксу, в результаті цього з’явилася «доргі». Пізніше кінологи схрестили пуделя і спанієля, отримавши миле створіння «кокапу». Активна селекція порід продовжилася на початку 2000-х. З виводків отриманих порід обирали найбільш привабливих цуценят, щоб продовжити розведення.

Дизайнерські породи собак не визнаються офіційними кінологічними організаціями. Однак незвичайні вихованці не перестають бути від цього менш популярними. У цій статті ми розглянемо коротку характеристику деяких дизайнерських порід, а також розповімо про нюанси, які можуть зустрічатися у таких хвостиків.

Незвичайні породи собак

З кожним роком дизайнерських порід стає більше. Ось список найбільш популярних на даний момент:

Вестіпу (вест хайленд і той-пудель). Переваги собак полягають в їх невеликих розмірах і м’якій, практично не линяючій, шерсті.

Морки (йоркширський тер’єр і мальтійська болонка). Життєрадісні, грайливі і дуже спокійні собаки. Морки живуть 15-16 років.

Кокапу (кокер-спанієль і пудель). Відмінна порода для тих, хто шукає для себе компаньйона. Ці собаки дружать з усіма членами сім’ї, включаючи інших вихованців в будинку.

Кавапу (Кінг Чарльз спаніель і пудель). Собаки з виразною круглої мордочкою, звисаючими довгими вухами і мигдалеподібними очима. Вихованці цієї породи поступливі, слухняні і дуже прив’язані до господаря.

Мальтіпу (мальтезе і пудель). Ласкаві, кмітливі, грайливі собаки, які зберігають щенячу безпосередність до похилого віку.

Це далеко не всі популярні породи, але одні з найбільш затребуваних.

Які можуть бути несподіванки?

Тим, хто планує завести дизайнерську собаку, варто знати про нюанси, з якими можна зіткнутися.

Особливості дизайнерських порід собак

Здоров’я

Що б не говорили заводчики, ніхто не може обіцяти абсолютне здоров’я собаки. Хоч і кажуть, що селекційні особини здоровіші за своїх чистокровних батьків, але гарантій ніяких.

Гіпоалергенність

Дизайнерські породи виводять для того, щоб взяти від батьків найкраще, наприклад, гіпоалергенну шерсть. Але варто розуміти, що на 100% гіпоалергенної шерсті у собак не буває, тому у вас і ваших домочадців може виникнути алергія.

Непередбачуваність зовнішності і характеру

Як би не старалися селекціонери, цуценята, отримані шляхом схрещування двох різних порід, можуть вийти не такими, як їх задумали. Тому потрібно бути готовими до того, що підрісше щеня може відрізнятися за зовнішнім виглядом і характером.