0
098 905 55 99

Наші телефони

098 905 55 99 (вул. Мечникова, 7)
093 905 55 99 (вул. А. Ахматовой, 22)
068 905 55 99 (вул. Золотоворотська, 93, Козин)

Як допомогти собаці в спеку: кілька рекомендацій власникам

20 Липня 2020

Спека – справжнє випробування для багатьох живих істот. І якщо у людей є можливість сходити в душ, включити кондиціонер і забезпечити себе водою, то тваринам потрібна наша допомога. Про те, як рятувати хвостиків влітку від високих температур і духоти розповімо в цій статті.

Доступ до води

Миска собаки завжди повинні бути наповнена водою в достатньому обсязі. Можна розставити кілька мисок по квартирі. Також беріть з собою воду для вихованця на прогулянку.

Не перегодовувати

Собака відмовляється від їжі? Не змушуйте. Але пропонувати тільки ласощі теж не варто. Ви можете перевести хвостика з дворазового харчування на одноразове. При цьому виключіть важку їжу, щоб вихованець не витрачав і без того відсутню енергію на переробку. Можна годувати і два рази в день, але тоді просто скоротіть порції.

Гуляти по новому графіку

В особливо спекотні дні ранкові прогулянки краще здійснювати до 7:00-8:00, а вечірні – після 20:00. Якщо ви гуляєте ще й вдень, намагайтеся не затримуватися на вулиці і дотримуйтеся тіні.

Не стригти коротко

Якщо у собаки довга шерсть, то не потрібно влітку стригти її дуже коротко і вже тим більше налисо. Оптимально залишити до 7 см шерсті.

Використовувати охолоджуючі килимки

У зоомагазинах можна придбати охолоджуючі килимки, які утримують холод від декількох годин до декількох днів. Килимки бувають різних розмірів для маленьких, середніх і великих собак.

ВАЖЛИВО! Не потрібно стелити килимок в кімнаті, де ви включаєте кондиціонер, інакше вихованець може переохолодитися.

Мочити живіт і лапи

Для полегшення стану змочуйте живіт і лапи мокрим рушником. Також можна протерти голову. Процедури необхідно проводити кілька разів на день. Купати хвостика кожен день в душі не потрібно.

Не залишати собаку в задусі

Ні в якому разі не залишайте собаку в закритій машині або глухій перенісці. Всього кілька хвилин в жарі і задусі можуть привести до незворотних процесів.

Враховуйте потреби вашого улюбленця і уникайте провокуючих умов. А якщо помітили щось недобре, тут же біжіть до ветклініки!