Як допомогти собаці в спеку: кілька рекомендацій власникам

20 Липня 2020

Спека – справжнє випробування для багатьох живих істот. І якщо у людей є можливість сходити в душ, включити кондиціонер і забезпечити себе водою, то тваринам потрібна наша допомога. Про те, як рятувати хвостиків влітку від високих температур і духоти розповімо в цій статті.

Доступ до води

Миска собаки завжди повинні бути наповнена водою в достатньому обсязі. Можна розставити кілька мисок по квартирі. Також беріть з собою воду для вихованця на прогулянку.

Не перегодовувати

Собака відмовляється від їжі? Не змушуйте. Але пропонувати тільки ласощі теж не варто. Ви можете перевести хвостика з дворазового харчування на одноразове. При цьому виключіть важку їжу, щоб вихованець не витрачав і без того відсутню енергію на переробку. Можна годувати і два рази в день, але тоді просто скоротіть порції.

Гуляти по новому графіку

В особливо спекотні дні ранкові прогулянки краще здійснювати до 7:00-8:00, а вечірні – після 20:00. Якщо ви гуляєте ще й вдень, намагайтеся не затримуватися на вулиці і дотримуйтеся тіні.

Не стригти коротко

Якщо у собаки довга шерсть, то не потрібно влітку стригти її дуже коротко і вже тим більше налисо. Оптимально залишити до 7 см шерсті.

Використовувати охолоджуючі килимки

У зоомагазинах можна придбати охолоджуючі килимки, які утримують холод від декількох годин до декількох днів. Килимки бувають різних розмірів для маленьких, середніх і великих собак.

ВАЖЛИВО! Не потрібно стелити килимок в кімнаті, де ви включаєте кондиціонер, інакше вихованець може переохолодитися.

Мочити живіт і лапи

Для полегшення стану змочуйте живіт і лапи мокрим рушником. Також можна протерти голову. Процедури необхідно проводити кілька разів на день. Купати хвостика кожен день в душі не потрібно.

Не залишати собаку в задусі

Ні в якому разі не залишайте собаку в закритій машині або глухій перенісці. Всього кілька хвилин в жарі і задусі можуть привести до незворотних процесів.

Враховуйте потреби вашого улюбленця і уникайте провокуючих умов. А якщо помітили щось недобре, тут же біжіть до ветклініки!