0
098 905 55 99

Наші телефони

098 905 55 99 (вул. Мечникова, 7)
093 905 55 99 (вул. А. Ахматовой, 22)
068 905 55 99 (вул. Золотоворотська, 93, Козин)

Як зрозуміти мову тіла собаки?

13 Травня 2020

Багато людей на рівні інтуїції розуміють, що означають ті чи інші рухи тіла їх собаки. Іноді навіть по погляду вихованця зрозуміло щасливий він, наляканий або сумує. Хвостики дуже жваво висловлюють свої емоції, причому можуть робити це не тільки за допомогою гавкоту, а й беззвучно.

 

Однак деякі рухи тіла, які ми розуміємо як певні емоції, насправді можуть означати зовсім інше. Якщо коротко, мова тіла собаки складається з різних елементів, що включають положення вух, вираз морди, а також положення і рух хвоста.

Хвіст

Між ніг, низько. Вихованець занервував, йому страшно, некомфортно.

Високо піднятий. Собака знаходиться в збудженому стані або відчуває себе впевнено.

Виляння. При виляння хвостом необхідно оцінювати кілька факторів. Якщо тварина розслаблена або схвильована, тоді виляння є ознакою щастя. Якщо виляння супроводжується гавкотом, напруженою мордою і оборонною позицією – собака розлючена.

Вуха

 

Притиснуті до голови. Собака проявляє покірність або налякана.

Притиснуті і відведені назад. Швидше за все, вихованець доброзичливий, не відчуває загрози.

Підняті і прислухаються. Собака проявляється інтерес, готова до дії. Також може інтерпретуватися як ознака агресії.

Вираз морди

Широко розкриті очі. Якщо собака відвела погляд убік, на чимось сконцентрувалася і при цьому видніються білки очей, це ознака агресії або тривоги. Необхідно дати тварині заспокоїтися або усунути причину тривоги.

Погляд опущений вниз. За своєю природою погляд прямо в очі для собаки означає виклик. Але проживши довго з людьми, вихованець розуміє, що зоровий контакт – це не небезпечно. Відведення погляду у випадку з домашньою собакою означає ввічливість.

Позіхання. Якщо собака явно не хоче спати, то позіхання може говорити про те, що тварина знаходиться в стресі і хоче позбавити від хвилювання.

 

Облизування губ. Коли собака часто облизує губи, але при цьому поруч немає смакоти, це також може говорити про переляк, страх і стрес.

Оскал. Якщо оскал супроводжується винуватою мордочкою, це може означати покірність. Якщо при оголених зубах у собаки піднята шерсть, вона гарчить і стала в захисну позу, тоді це ознака агресії.

Відкритий рот. Швидше за все, вихованець почуває себе задоволеним. А ось якщо домочадці їдять, а собака при цьому дивиться на вас з відкритим ротом, то вона подає вам сигнал, що було б непогано поділитися.

Це самі основні моменти, які ви повинні знати про мову собаки, щоб розуміти свого хвостика без слів. А якщо ви хочете краще розібратися в цій темі, рекомендуємо звернутися до фахівців, які навчать вас розуміти тонкі психологічні аспекти.