Мальтійська болонка чи мальтійський бішон: характеристика та особливості породи
30 листопадаа 2023
Мальтійський бішон – одна з найстаріших порід собак. Чарльз Дарвін, який спеціально вивчав походження цієї чудової собаки, датував появу породи близько 6 тисяч років тому. Незважаючи на назву, батьківщиною мальтійського бішона є не острів Мальта, а Сицилія. Саме там були знайдені перші зображення цих собак, які мають дату 4-5 століття до нашої ери.
Мальтійці швидко завоювали популярність серед знаті. В Давньому Римі їх вважали святими тваринами, а в Давній Греції – символом чистоти і невинності. У Середні віки мальтійці стали улюбленцями королівських осіб. Їх можна було побачити в палаців Франції, Англії, Іспанії та Італії.
Сьогодні мальтійські бішони – це маленькі, милі та ласкаві собаки. Вони дуже прив’язані до своїх господарів і люблять проводити з ними час.
Догляд за шерстю
Шерсть мальтійського бішона – це його основне прикраса. Вона довга, шовковиста і блискуча. Проте вона вимагає ретельного догляду. Якщо ви хочете, щоб ваша собака завжди виглядала доглянутою і охайною, вам слід дотримуватися наступних рекомендацій:
- Розчісувати шерсть потрібно не рідше двох разів на день. Для цього використовуйте м’яку щітку або гребінець з частими зубцями. Розчісування допомагає видаляти випавші волосся, запобігати утворенню клубочків і поліпшує кровообіг в шкірі.
- Купати собаку потрібно при забрудненні шерсті. Для цього використовуйте спеціальний шампунь і кондиціонер для порід з довгою шерстю. Після купання ретельно висушіть феном, щоб запобігти утворенню клубочків.
- Мальтійського бішона можна стригти за необхідності. Проте, якщо ви хочете, щоб шерсть вашого улюбленця була довгою і шовковистою, слід проводити регулярну гігієнічну стрижку – не рідше одного разу на місяць. Гігієнічна стрижка включає в себе видалення шерсті між пальцями лап, навколо очей, на морді та в області геніталій.
Перед прогулянками на вулиці можна нанести на шерсть захисний спрей. Це допоможе захистити її від пилу і бруду.
Здоров’я
Мальтійські бішони, як правило, відрізняються міцним здоров’ям. Проте вони піддаються деяким захворюванням:
- катаракта;
- дисплазія тазостегнового суглоба;
- зубний камінь.
- Середня тривалість життя породи становить 12-15 років.
Плюси породи:
- милосердний і ласкавий характер;
- вірність господарям;
- непримхливість в догляді.
Мінуси породи:
- вимагає ретельного догляду за шерстю;
- піддається деяким захворюванням.
У США мальтійських бішонів називають “собаками для дамських сумочок”, а во Франції – “білою перлиною”.