0
098 905 55 99

Наші телефони

098 905 55 99 (вул. Мечникова, 7)
093 905 55 99 (вул. А. Ахматовой, 22)
068 905 55 99 (вул. Золотоворотська, 93, Козин)

Мальтіпу: особливості породи, догляд, характер

13 листопадаа 2020

Хочете завести доброзичливу симпатичну собачку, яка стане відмінним компаньйоном? Зверніть увагу на породу мальтіпу – це метис карликового пуделя і мальтійської болонки. Ці собаки взяли краще від своїх батьків, в тому числі – гіпоалергенність.

Мальтіпу з’явилися на початку 21 століття і одразу придбали славу «гламурних собак». А все тому, що дана порода користувалася популярністю серед американських зірок шоу-бізнесу. Пізніше ці милі крихти завоювали серця людей по всьому світу. Сьогодні мальтіпу зустрічаються досить часто – ці симпатичні створіння закохують в себе з першого погляду.

Особливості зовнішнього вигляду

Мальтіпу відносяться до мініатюрних собак, їх зріст становить від 20 до 35 см, вага – від 2 до 5 кг. Морда трохи подовжена, очі темні, розташовані далеко один від одного, посаджені низько. Вуха можуть бути повністю висячими або на хрящах. Корпус злегка розтягнутий. Песики мають густу шерсть. Шерсть може бути:

Прямою і гладкою. Така шерсть легка в догляді, не схильна до появи ковтунів, можливо робити різні стрижки.

Кучерявою і м’якою. Ці собаки менше линяють, але волосся може скочуватися.

Хвилястою і жорсткою. Вельми важка в догляді, зустрічається рідко.

Забарвлення – білий (найпоширеніший), абрикосовий, коричневий, кремовий, сірий, чорний (зі світлими переливами).

Догляд за мальтіпу

Мальтіпу бажано розчісувати щодня. Стрижку можна робити 2-3 рази на рік – у міру відростання шерсті. Купання цуценя можна починати з 2-місячного віку. Далі водні процедури проводять кожні 4 тижні. Щоб шерстка краще розчісувалася і була блискучою, потрібно використовувати спеціальні шампуні і кондиціонери.

Вуха і очі песика теж вимагають регулярного догляду. Вуха чистять у міру необхідності. Очі потрібно протирати кожен день, видаляючи секрет, що накопичився. У світлих собак можуть з’являтися слізні доріжки, тому щоденний огляд очей і гігієна повинні бути в порядку речей. Робити чистку зубів варто 1-2 рази на тиждень. Кігті підстригають по необхідності.

Характер

Безумовно всі собаки – різні і мають свої особливості поведінки. Але є риси характеру, притаманні усім песикам породи мальтіпу. Вони неймовірно грайливі, розумні і допитливі. Мальтіпу із задоволенням будуть грати з дорослими і дітьми. А ще вони люблять полежати з господарем і перевіряти чи все в будинку на місці.

Схильність до захворювань

Деякі представники мальтіпу мають схильність до захворювань своїх породних батьків:

  • проблеми з зубами;
  • кардіоміопатія;
  • панкреатит;
  • алергії (хоча самі вони є гіпоалергенними);
  • вивих колінної чашечки;
  • захворювання очей;
  • епілепсія;
  • гіпотиреоз.

Дуже важливо проводити профілактичні заходи для здоров’я тварини. В першу чергу це стосується вакцинації, а також обробки від паразитів. Тривалість життя мальтіпу в середньому становить 14 років.