0
098 905 55 99

Наші телефони

098 905 55 99 (вул. Мечникова, 7)
093 905 55 99 (вул. А. Ахматовой, 22)
068 905 55 99 (вул. Золотоворотська, 93, Козин)

Неприємний запах з рота у собаки: причини і профілактика

25 Серпня 2021

Деякі власники собак скаржаться, що у їх вихованців спостерігається неприємний запах з пащі. Начебто немає проблем з шлунково-кишковим трактом, хороший корм, але проблема є. У цій статті ми розглянемо, які можуть бути причини і розповімо про профілактичні заходи.

Неприємний запах з рота у собаки: причини і профілактика BarberPet

Чому у собаки може неприємно пахнути з рота?

У більшості випадків причиною неприємного запаху є захворювання в порожнині рота. Найпоширеніші – пародонтоз, зубний камінь і гінгівіт. Ці захворювання пов’язані між собою, так як одне провокує розвиток іншого.

Зубний камінь є результатом накопичився нальоту, який не був видалений. В результаті камінь сприяє тому, що в ротовій порожнині розмножуються патогенні мікроорганізми. А це призводить до пародонтозу, а в подальшому – до гінгівіту. Запалена тканина ясен викликає смердючий запах з рота.

Якщо не почати вживати заходів, ураження перейде на зуби і щелепні кістки, почне розвиватися пародонтит. А це, як відомо, може призвести до втрати зубів і гниття кістки.

Щоб не доводити до важких наслідків, краще проводити регулярну профілактику. Тим більше, це нескладно.

Профілактика зубного каменю у собак

Профілактичні заходи захворювань порожнини рота у вихованців передбачають такі аспекти:

Гігієна

Регулярно проводьте огляд зубів і ротової порожнини. При виявленні будь-яких проблем зверніться до ветеринара.

Правильне харчування

Грамотно підібраний корм і дотримання раціону – запорука здоров’я вашого хвостика. Не годуйте вихованця зі столу, це негативно може позначитися на травленні і стані зубів.

Профілактика зубного каменю у собак BarberPet

Спеціальні ласощі

Серед корисних ласощів є і ті, які призначені для чищення зубів. Собака отримує задоволення від смаку і додатково очищає зубки від нальоту.

Кормові добавки

Ефективним способом профілактики є спеціальні добавки. Вони бувають у вигляді гранул і таблеток, які можна підмішати до корму. Кормові добавки використовують для профілактики, а також для боротьби з зубним каменем на ранніх етапах. Але такі засоби необхідно підбирати разом з ветеринаром.

Профілактичні іграшки

Також в магазинах зоотоварів можна знайти спеціальні іграшки, що сприяють видаленню зубного каменю прямо під час гри. Це можуть бути м’ячики, штучні гілки і кістки.

Всі ці нескладні заходи можна легко включити у щоденний догляд за вихованцем, щоб запобігти проблем із зубами і яснами.