0
098 905 55 99

Наші телефони

098 905 55 99 (вул. Мечникова, 7)
093 905 55 99 (вул. А. Ахматовой, 22)
068 905 55 99 (вул. Золотоворотська, 93, Козин)

Чому собака мітить і як її відучити?

11 Серпня 2020

Якщо ваша собака мітить вдома, то ви напевно знаєте, скільки клопоту це приносить. По-перше, поверхні, де вихованець мітить, доводиться часто мити. По-друге, мітки, м’яко кажучи, неприємно пахнуть. І, по-третє, досить прикро, що хвостик так себе веде. У статті ми опишемо основні причини, чому собаки мітять, а також дамо кілька рекомендацій, як з цим боротися.

Що таке мітки і чому собаки їх залишають?

Мітки сечею (рідше екскрементами) є важливим засобом комунікації у сімейства собачих. За допомогою запаху тварини можуть висловлювати свою тривогу, домінування або статеву доступність.

Собака завдає мітки свідомо і завжди переслідує якусь мету:

 • І пси, і суки можуть мітити територію, сигналізуючи особам протилежної статі про готовність до розмноження.
 • Залишення міток також може говорити про те, що собака вважає себе головною. Особливо часто це проявляється, коли в будинку є кілька вихованців.
 • Ще однією причиною є образа на господаря. Тоді така капость – це демонстрація помсти.
 • Собака може мітити будинок, охороняючи його від чужинців. Іноді така поведінка може говорити про прояв тривожності.

Як відучити собаку мітити?

Якщо ви не впевнені, мітить собака або просто писається, то варто показати хвостика ветеринару, щоб виключити проблеми з сечостатевої системою.

 1. Один з найбільш ефективних способів відучити собаку мітити – стерилізація або кастрація. Однак операцію слід проводити, коли вихованець ще маленький і у нього не виробився інстинкт. Деякі хвостики припиняють мітити через кілька місяців після кастрації / стерилізації, а у інших звичка і зовсім може залишитися (якщо операція була проведена дорослому собаці).
  Важливо! Цей спосіб не підходить племінним і виставковим собакам.
 2. Коли причина залишення міток – домінування собаки, то потрібно вибудувати ієрархію. Не дозволяйте вихованцеві спати з вами в ліжку, не давайте зневажати собою – покажіть, що ви – головний.
 3. Якщо собака мітить територію через чужих людей в будинку або через появу дитини, тоді необхідно налагоджувати контакт. Коли вихованець зрозуміє, що загрози немає, то і потреби в мітках не буде.
 4. У період статевої готовності боротися з мітками складніше. Собаки постійно «оновлюють» запахом місця в будинку. У такому випадку потрібно ретельно вимивати помічені кути і предмети. Також можна використовувати спеціальні спреї.
 5. Ще один варіант – тотальний нагляд. Але це можливо тільки в разі, коли ви постійно перебуваєте з вихованцем. Як тільки собака починає принюхуватися до місця і піднімає лапу, пошелестіть папірцем, скарбничкою з монетами або зімніть пластикову пляшку. При відверненні собаки на шум говоріть команду: «Не можна!». Також не забувайте похвалити хвостика, коли він справляє нужду в правильному місці.

Приділяйте час вихованцеві, виховуйте і вишиковуйте довірчі відносини – і, швидше за все, ви не будете знати проблем з мітками!