0
098 905 55 99

Наші телефони

098 905 55 99 (вул. Мечникова, 7)
093 905 55 99 (вул. А. Ахматовой, 22)
068 905 55 99 (вул. Золотоворотська, 93, Козин)

Привчаємо цуценя до грумінгу

10 Вересня 2020

З появою в будинку маленького хвостика виникають нові клопоти. Харчування, вигули, щеплення і, звичайно, догляд. Що стосується останнього, то сюди входить не тільки миття лап після вулиці, а й регулярні розчісування, огляд і чистка вушок, стрижка пазурів. Ось тільки не всі собаки це люблять. Дуже часто грумінг супроводжується гарчанням, кусанням і невдоволенням з боку вихованця. Але як же привчити цуценя до процедур?

Починаємо з малого

Чим раніше ваш вихованець зрозуміє, що грумінг – це не страшно, тим краще. Тим більше, у цуценят ще мало шерсті і вони легше навчаються. Навіть якщо ви думаєте, що ще нічого розчісувати, все одно потрібно потихеньку привчати малюка до щітки. Адже нам потрібно домогтися формування звички, щоб в подальшому грумінг став звичною процедурою.

Формуємо звичку

Визначтеся з часом і місцем розчісування. Як правило, цуценяті зручно на колінах у господаря. Але також ви можете обрати стіл, особливо це актуально для собак великих порід.

Далі поставте або укладіть цуценя, проведіть кілька разів по шерсті гребінцем, при цьому тримайте долонькою живіт. Після цих маніпуляцій обов’язково погладьте вихованця, похваліть, можна дати ласощі. Для першого разу цих дій достатньо.

Далі повторюємо маніпуляції щодня (це дуже важливо), але вже додаємо команду: «Лежати!», «Стояти!», «Розчісуватися!». Кожен раз збільшуйте час процедур і додавайте по одній дії грумінгу. Протирайте оченята, огляньте зуби, вуха. Також відпрацьовуйте команду «Дай лапу!» для підстригання кігтиків.

Що стосується купання, то тут також потрібно діяти поетапно. Собака повинна звикнути до ванної і заходити туди без побоювання. Відразу включати воду не потрібно, привчайте окремо мити лапи, спину, живіт. Потім включайте фен і подивіться на реакцію собаки, дозвольте звикнути до шуму. Після цього висушіть шерсть на неповній потужності теплим повітрям. Заохочуйте собаку ласкою і вкусняшками, також по завершенні процедур можна трохи пограти з вихованцем.

Що можна і не можна робити

  1. Місце для грумінгу має закріпитися у собаки з роботою, а не грою.
  2. Ви, як господар, повинні розуміти, що грумінг – це не розвага. Розподіляйте час раціонально, не загравайте з цуценям і не вмовляйте.
  3. Дійте рішуче і не давайте слабинку. Якщо ви будете погладжувати собаку, жаліти, заспокоювати, то своїми ласкавими діями тільки закріпете страх.
  4. Ні в якому разі не проявляйте агресію, не підвищуйте голос і намагайтеся не перестаратися з домінуванням.
  5. Робіть все акуратно, плавно, щоб не викликати у вихованця негативних асоціацій в подальшому. Випадкова подряпина, шум можуть спровокувати переляк.

Виробивши звичку і позитивний досвід, собака не буде переживати кожну процедуру як тортуру.

А якщо ви хочете довірити догляд за хвостиком професіоналам, запрошуємо вас до нас в BarberPet. У нас працюють чудові грумери, які знайдуть підхід до вашого вихованця. Ми любимо свою роботу і знаємо все про догляд за собаками!