0
098 905 55 99

Наші телефони

098 905 55 99 (вул. Мечникова, 7)
093 905 55 99 (вул. А. Ахматовой, 22)
068 905 55 99 (вул. Золотоворотська, 93, Козин)

Подорожі з собакою: що врахувати?

15 Квітня 2020

З появою собаки життя змінюється, і це стосується не тільки режиму, але і планування дозвілля. Особливо відпустки. Якщо на час вашої відсутності вихованця не на кого залишити або ви просто не хочете цього робити, то чому б не взяти хвостика з собою? Про те, які правила і нюанси подорожі з собакою існують ми розповімо далі в статті.

Документи і щеплення

Ветеринарний паспорт міжнародного зразка. Обов’язковий документ, який ви повинні мати для поїздки.

Ветеринарне свідоцтво (форма № 1). Його видають в державній ветклініці. Коли ви будете перетинати кордон, дану довідку вам обміняють на ветеринарний сертифікат міжнародного зразка. При поїздці на машині це роблять прямо на кордоні; якщо їдете на поїзді, то обмін потрібно зробити в ветінспекції; на літаку – обмін здійснюється на ветеринарному посту (необхідно заздалегідь уточнити наявність такого).

Чіпування. Обов’язковою умовою для поїздок з собакою є чіпування тварини. Дані про чіп вносяться в ветеринарний паспорт.

Щеплення, дегельмінтизація, обробка від кліщів. З моменту проведення процедур повинно пройти не менше 1 місяця. Дані вносять у ветпаспорт, вони дійсні протягом 12 місяців.

Важливо! Перед поїздкою в іншу країну дізнайтеся інформацію на предмет карантину. Є держави, де діє обов’язковий карантин на 6 місяців. Погодьтеся, брати вихованця з собою в таку країну буде зовсім недоречно.

Переміщення

Автомобіль. Подорожуючи на авто з собакою, рекомендуємо обзавестися спеціальним гамаком. Це вбереже собаку від падіння між заднім і передніми сидіннями. Дуже важливо робити зупинки, щоб собака могла розім’ятися і попити.

Поїзд. Правила перевезення собаки будуть залежати від її породи і, відповідно, розмірів. З маленькими собаками можна їздити і в плацкарті, і в купе. Обов’язковою умовою є наявність спеціального контейнера з абсорбуючим дном. Що стосується перевезення великих собак, то з ними можна їздити тільки в купе, викуповуючи весь вагон. При цьому вихованець повинен бути на повідку та з намордником.

Літак. Тут також все залежить від габаритів вихованця. Великих собак потрібно здавати в клітці в багажний відсік. Тварини маленьких розмірів можуть летіти під сидінням господаря, при цьому перебуваючи в контейнері.

Важливо! Перед кожною поїздкою моніторте інформацію, так як закони постійно змінюються. Буде вкрай неприємно, якщо ваша поїздка зірветься на жд-вокзалі, в аеропорту, а ще гірше – на кордоні. В іншому випадку, вас чекає штраф.

Проживання

Здавалося б, найпростіший пункт – відкриваєш сервіс бронювання готелів, в фільтрах ставиш галочку “з твариною” і обираєш підходящий варіант. Але і тут є свої нюанси.

Після того, як ви знайшли підходящий готель, яка приймає постояльців з твариною, прочитайте інформацію – безкоштовна чи ця послуга або потрібно оплачувати додатково. Зараз багато готельєрів формулюють це так: “за погодженням з власником”. Що з цим робити?

Якщо у готелю є офіційний сайт, ви можете зв’язатися з господарем і уточнити всю інформацію безпосередньо. На сайті може бути зазначено, що розміщення домашніх тварин дозволяється, але нещодавно в номерах робили ремонт і тепер не можна.

У разі коли з готельєром зв’язатися безпосередньо до бронювання можливості немає, вам необхідно зробити бронь. Після цього на електронну адресу прийде лист з контактами і далі ви дієте по вищеописаному сценарієм.

А що ж робити, якщо готельєр вам не відповідає? В такому випадку можна діяти через сайт бронювання. Вони дають запит власнику і уточнюють для вас інформацію.

Ми намагалися розповісти вам про ті особливості і складнощі, які необхідно врахувати при подорожі з собакою. Незважаючи на це, ви отримаєте масу позитиву від того, що улюблений друг розділить емоції з вами, а головне – буде поруч!