Сезон кліщів – як уберегти собаку

01 Квітня 2020

З настанням весни вигули собак стають більш тривалими. Але теплий сезон – це не тільки сонячні дні, але ще і активізація кліщів. Ці павукоподібні несуть загрозу як для людей, так і для чотирилапих. І якщо людина може себе оглянути сама, то кліщ на собаці може залишитися непоміченим.

Чим небезпечний кліщ?

У слині кліща можуть міститися збудники бореліозу, бабезиозу, анаплазмозу, ерліхіозу та ін. При укусі ці збудники можуть потрапити в кров і привести до важких захворювань (одне з таких – хвороба Лайма), а іноді – і до загибелі. У нашій статті ми поговоримо про те, як уберегти вихованця від укусу.

Засоби захисту від кліщів

В асортименті ветеринарних аптек та зоомагазинів представлені різні засоби, які допоможуть убезпечити вашого хвостика від кліщів, а також бліх.

Спреї

Бувають моментального і довгого терміну дії. Можна вибрати засоби для дорослих собак, цуценят, вагітних, а також для тварин з ослабленим імунітетом.

Пудри

Тонкий шар пудри посипається на шерсть і втирається проти зростання волосків, дістаючи до шкіри. Потім тварину потрібно ретельно прочесати. Процедура проводиться один раз на тиждень після того, як тварина вимита і висушена.

Краплі

Краплі економічні і зручні у використанні. Вміст наноситься піпеткою на холку (доза розраховується, виходячи з ваги вихованця). Дія препарату відбувається не відразу – речовина розподіляється на тілі протягом 24 годин, накопичуючись в сальних залозах, звідки потім поступово виділяється. Таким чином, тварині на довгий час забезпечується захист від кліщів.

Нашийники

Основна перевага даного засобу – простота використання. Сьогодні на ринку представлені ультразвукові, хімічні та біо-нашийники. З останніми двома потрібно бути акуратними, так як вони можуть викликати алергічні реакції.

Підберіть оптимальний засіб від кліщів для свого улюбленця і нехай прогулянки приносять вам тільки радість!