0
098 905 55 99

Наші телефони

098 905 55 99 (вул. Мечникова, 7)
093 905 55 99 (вул. А. Ахматовой, 22)
068 905 55 99 (вул. Золотоворотська, 93, Козин)

Щеня кусає ноги: як відучити?

14 Травня 2021

Хапати пащею здобич – природний навик для собак. Але для господарів такі дії можуть бути проблемою. Якщо ви завели цуценя, а він весь час норовить вкусити вас і інших членів сім’ї за ноги, ця стаття для вас.

Щеня кусає ноги: як відучити?

Чому собака кусає за ноги

Як дітки знайомляться зі світом, беручи все в ручки і в рот, так і цуценята пізнають цей світ за допомогою зубів. Підростаюча собака не розуміє, з якою силою стискати щелепу, щоб людині не було боляче. Потрібно розуміти, що щеня кусається не від злості, а з метою дослідження навколишнього світу. Багато людей в такий момент прикрикивають і тікають, і тоді для собаки кусання ніг перетворюється в забавну гру. Якщо це вчасно не припинити, то така поведінка з кожним разом буде підкріплюватися. Надалі відучити вихованця буде набагато складніше.

Ще одна причина, по якій щеня може кусати за ноги, – це нудьга. Таким чином собака привертає до себе увагу.

Також щеня може кусатися в період зміни зубів. У цей час їм хочеться щось погризти, тому часто «жертвами» стають ноги господарів.

Чому собака кусає за ноги

Бувають ситуації, коли укуси застосовуються собакою в якості самооборони. Таке трапляється в тих випадках, якщо господар для вихованця не є авторитетом.

Відучаєм цуценя кусатися

Щоб відвадити вашого хвостика від звички хапати за ноги, спробуйте слідувати таким рекомендаціям:

  1. Не відмовляйте цуценяті в іграх – вихованцеві дуже важлива увага.
  2. Придбайте різноманітні іграшки, щоб собака не нудьгувала і змогла «потріпати» щось крім ваших ніг.
  3. Якщо бачите, що песик цілиться на вашу ногу, не біжіть з писком, щоб не перетворювати це в гру.
  4. У момент, коли бачите, що собака «полює» на ноги, відволікаючи її: пошуршіть папірцем або дайте іграшку. Але важливо це зробити до того, як щеня вчепився в вас зубами, щоб не закріплювати поведінка «укус = дали іграшку».
  5. Застосовуйте бар’єри, які не дозволять вихованцеві дістатися до вас – це може бути коробка, лист картону, дощечка. Згодом собака відвикне від своїх дій.
  6. Використовуйте команду «Фу!», Але робіть це суворим голосом.

Якщо собака кусається з агресією і ви розумієте, що для вихованця не є авторитетом, то тут необхідно попрацювати над дресируванням.