0
098 905 55 99

Наші телефони

098 905 55 99 (вул. Мечникова, 7)
093 905 55 99 (вул. А. Ахматовой, 22)
068 905 55 99 (вул. Золотоворотська, 93, Козин)

Догляд за цуценям: 5 основних правил

04 Січня 2021

З появою цуценя в будинку життя змінюється – з’являються нові обов’язки, пов’язані з доглядом за маленьким комочком. Щоб хвостик виріс здоровим, красивим, вихованим і щасливим, вам знадобиться багато любові, терпіння і кілька наших порад.

Догляд за цуценям

 

 1. Харчування
  Збалансоване харчування – основа основ для молодого організму. Енергетична і харчова цінність, яку цуценя отримує з ранніх місяців, безпосередньо впливає на здоров’я в майбутньому. Харчування має включати певну кількість мінералів, вітамінів, жирів. Тут вибір за вами – натуральна їжа або корм. Варто зазначити, що годування натуральною їжею непростий процес, так як досить складно розрахувати потрібну кількість всіх мікроелементів. Та й не завжди є час на готування. Фахівці вважають, що оптимальний варіант – це комбінувати вологий і сухий корм. Також дуже важливо, щоб у собаки завжди був доступ до миски з чистою питною водою.
 2. Навчання
  З моменту як ви взяли собаку в будинок, хвостик бачить в вас лідера. З цього моменту необхідно почати виховання цуценя, щоб в подальшому у вас склалися правильні взаємини. Привчіть собаку не мітити в будинку, не піднімати з підлоги, спати на своєму місці. Процес виховання не швидкий і потребує спільної праці. А за слухняність не буде зайвим заохотити малюка ласощами.
 3. Щоденні навантаження
  Для міцного здоров’я і гарного самопочуття цуценяті необхідно рухатися. Не нехтуйте щоденними прогулянками навіть якщо ваша собака відноситься до карликових порід. Перевантажувати маленького хвостика не варто, а ось трохи пограти буде в самий раз.
 4. Вакцинація та глистування
  Вкрай важливий момент – вакцинація собаки, а також профілактика від паразитів. Якщо ви взяли зовсім крихітку, то важливо знати, що перше щеплення робиться у віці 2-2,5 місяців. Далі ветеринарний лікар розпише календар ревакцинації, за яким ви повинні будете слідувати. Детально про те, як і коли робити щеплення ми розповідали в цій статті.Уход за щенком
 5. Грумінг
  Догляд за щеням також полягає в тому, щоб підтримувати шерсть, вушка, кігті і очі в чистоті. Привчити до процедур малюка набагато легше, ніж дорослу собаку. До того ж щоденний огляд шерсті та шкіри вихованця допоможе вчасно виявити наявність лущення або бліх. Раз на місяць можна відвідувати грумінг салон, де вашому хвостику проведуть весь комплекс процедур: від чищення вух до модної стрижки.

І найголовніше – любите вашого цуценя – це невід’ємна частина догляду і турботи. Адже немає більш відданих друзів, ніж собаки!