0
098 905 55 99

Наші телефони

098 905 55 99 (вул. Мечникова, 7)
093 905 55 99 (вул. А. Ахматовой, 22)
068 905 55 99 (вул. Золотоворотська, 93, Козин)

Ультразвукове видалення каменя у собак

11 Лютого 2021

Велику роль для здоров’я собаки грає стан шлунково-кишкового тракту. У свою чергу, хороше травлення забезпечується здоровими зубами і яснами. І щоб на всіх «фронтах» був порядок, вихованця потрібно регулярно відводити на профілактичний огляд.

 

Часто у хвостиків спостерігається зубний камінь. Одним з методів видалення є ультразвукова чистка – з її допомогою вдається очистити не тільки емаль зубів, але і ясенні кишені, в яких накопичуються хвороботворні бактерії.

При своєчасному проведенні процедури можливо уникнути таких захворювань, як гінгівіт, пародонтит і пародонтоз, які з часом призводять до розхитування і випадання зубів. В процесі чищення фахівець також може знайти карієс і якщо ситуація дуже запущена, то, швидше за все, доведеться вдатися до видалення.

Що впливає на появу зубного каменю?

На проблеми з зубами у собак впливають кілька факторів:

Порода. Деякі собаки більше схильні до стоматологічних захворювань. Це пов’язано з будовою скелета і спадковими ознаками.

Вік. Чим старше вихованець, тим гірше стан зубів. Особливо якщо собаці їх рідко чистили.

Харчування. Більший ризик отримати проблеми з зубами у тих хвостиків, які харчуються переважно м’якою натуральною їжею і в цілому мають незбалансоване харчування.

Коли необхідна чистка ультразвуком?

Ультразвукова чистка показана в таких випадках:

  • неприємний запах з пащі вихованця;
  • труднощі з прийомом їжі;
  • слинотеча;
  • кровоточивість ясен;
  • пожовтіння емалі;
  • видимий наліт;
  • затверділі відкладення на зубах;
  • поява плям;
  • хитаються зуби.

Як проходить процедура?

Чистку роблять за допомогою ультразвукового апарату – скалера. Видалення зубних відкладень відбувається за рахунок хвильових потоків ультразвуку, які діють локально. Під час чистки змінюють потужність і насадки в залежності від складності стану в ротовій порожнині.

 

В кінці процедури пащу обробляють дезинфікуючим розчином, а потім зуби покривають спеціальною пастою, яка на деякий час перешкоджає утворенню нальоту.

ВАЖЛИВО! Не годуйте собаку за 8-12 годин до процедури чистки.

Ультразвукова чистка зубів собакам виконується з наркозом, тому вихованець не буде відчувати біль, лише невеликий дискомфорт. У великих порід процедура може займати до 2 годин, у дрібних – до 40 хвилин.

Регулярний профілактичний огляд і видалення нальоту допоможуть уберегти хвостика від проблем із захворюваннями зубів і травного тракту.