0
098 905 55 99

Наші телефони

098 905 55 99 (вул. Мечникова, 7)
093 905 55 99 (вул. А. Ахматовой, 22)
068 905 55 99 (вул. Золотоворотська, 93, Козин)

Осіння линька і як з нею впоратися

13 Жовтня 2021

Разом з осіннім листопадом настає і «шерстопад» у домашніх вихованців. Причому абсолютно у всіх – у тій чи іншій мірі шерсть оновлюється у кожного хвостика. Але для когось це проходить непомітно, а інші буквально ходять по килиму з волосяного покриву свого улюбленця. Період линьки залежить від багатьох чинників: індивідуальні особливості, порода, умови утримання, харчування, наявність стресу.

Осіння линька і як з нею впоратися

 

Початок і кінець осінньої линьки

У собак осіння линька може починатися вже на початку вересня і закінчується в жовтні. Однак це стосується тих тварин, які багато гуляють або живуть у вольєрах. Так організм проявляє чутливість до похолодання і скорочення світлового дня, починаючи оновлювати шерсть до морозів.

При утриманні в квартирі линька може здвинутися на кілька тижнів, а то і місяців. У квартирі весь час тепло, світло, тому те, що за вікном – не має особливого значення. Саме тому деякі хвостики линяють практично весь рік, незалежно від сезонів.

А якщо це не линька?

Іноді під линянням можуть маскуватися зараження паразитами, дерматологічні проблеми, при яких також випадає шерсть. Щоб розібратися, простежте за своїм вихованцем.

Сезонна линька характерна для всіх здорових тварин. У цей період у кішок і собак не повинна змінюватися поведінка і настрій. А ось якщо маємо справу з захворюванням, тоді можна помітити, що кішка або собака свербить, відмовляється від прийомів їжі, веде себе не так, як зазвичай – це може проявлятися в апатії або в агресії. У випадках дерматологічних захворювань на шкірі можна помітити розчухи, виразки, висип. А при зараженні, наприклад, блохами – чорні точки на самому вихованці і на його килимку.

Тому якщо крім випадання шерсті ви помітили й інші симптоми, це привід для обов’язкового звернення до ветеринара.

Як впоратися з линькою собак

Як впоратися з линькою

Зробити процес линьки коротше вам навряд чи вдасться, а ось зменшити кількість шерсті в будинку завдання цілком реальне. Для цього можна зробити такі заходи:

  • Регулярно вичісувати. Для цього потрібен інструмент, який підійде саме вашому хвостику: щітка, рукавичка, пуходерка або фурмінатор. Частота розчісувань залежить від конкретного вихованця. Також варто пам’ятати, що вичісувати можна тільки вологу шерсть – запасіться спреєм для розчісування.
  • Правильно купати. У період випадання шерсті можна купити спеціальні шампунь і кондиціонер для регулювання линьки. Такі засоби допомагають швидше відновитися шерстяному покриву.
  • Звернути увагу на раціон харчування. Якщо в раціоні собаки чи кішки не вистачає корисних речовин, то є сенс додати вітаміни або переглянути харчування. Особливо це стосується вихованців, які їдять натуралку.
  • Зводити вихованця на озонотерапию. Такі спа-процедури проводять в грумінг салонах. Вони допомагають як під час линьки, так і при дерматологічних проблемах. Після озонових ванн грумер вичіше і висушить шерсть – і ваш вихованець буде гарний і щасливий.

Правильний догляд за домашнім улюбленцем допоможе легше перенести період линьки і збереже нерви господаря!