0
098 905 55 99

Наші телефони

098 905 55 99 (вул. Мечникова, 7)
093 905 55 99 (вул. А. Ахматовой, 22)
068 905 55 99 (вул. Золотоворотська, 93, Козин)

Обираємо протипаразитарний препарат

03 Грудня 2020

Кожен власник собаки стикається з проблемою паразитів. Вони оселяються на шкірі, в шерсті або в організмі тварини, завдаючи шкоди здоров’ю. Вихованець може заразитися від інших побратимів або принести «заразу» з прогулянки разом зі своїм м’ячиком. Також підхопити паразитів можна через сиру рибу, м’ясо і воду (наприклад, з озера або калюжі). Особливо схильні до зараження хвостики з ослабленою імунною системою і цуценята. Тому завівши вихованця, ви повинні знати, з якими паразитами можете зіткнутися і що потрібно робити в таких випадках.

Види паразитів у собак

Паразитів ділять на внутрішніх і зовнішніх. Безумовно перерахувати всіх в рамках однієї статті не вдасться, але ми відзначимо найбільш поширених представників.

До внутрішніх відносяться гельмінти:

 • аскариди;
 • цестоди;
 • нематоди;
 • трематоди;
 • унцінаріі;
 • анкілостоми.

При зараженні гельмінтами у собаки може спостерігатися млявість, діарея, втрата ваги, кашель, екземи на шкірі, лупа.

Зовнішні паразити, від яких може страждати собака:

 • кліщі;
 • блохи;
 • воші;
 • волосоїди.

У разі зараження зовнішніми шкідниками вихованець свербить, кусає себе, на шкірі і шерсті залишаються екскременти паразитів, також може спостерігатися випадання шерсті.

Засоби від паразитів для собак

Перш ніж купити протипаразитарний засіб, обов’язково проконсультуйтеся з ветеринаром. Фахівець призначить аналізи, проведе огляд і зможе визначити необхідні препарат і дозування. Багато ліків підходять для лікування різних видів гельмінтів.

Таблетки

Зручність таблеток від паразитів полягає в тому, що їх можна підмішати в їжу. Але краще все ж згодувати ліки окремо від прийому їжі. Для цього покладіть таблетку на корінь язика, закрийте вихованцеві пащу і зробіть погладжуючі рухи по шиї, поки собака не ковтне.

Комбіновані краплі

Особливість цих препаратів у тому, що вони в своєму складі мають речовини і проти внутрішніх, і проти зовнішніх паразитів. Випускаються у вигляді крапель, які наносяться на холку собаки.

Сиропи, пасти, гелі, суспензії

Найкращий варіант для цуценят і собак дрібних порід. Такі препарати зручні у використанні, деякі з них мають спеціальну мірну ложку або шприц.

Спреї

Від вошей, бліх і кліщів вихованців обробляють спреями. Є засоби профілактичні, а є лікувальні.

Шампуні

Йдеться саме про протипаразитарні шампуні. Такими засобами не можна користуватися на постійній основі, а тільки на період лікування.

Профілактика паразитів у собак

Дотримання деяких правил допоможе запобігти проблемам:

 1. Проводьте дегельмінтизацію за календарем.
 2. У теплу пору року обробляйте вихованця захисними засобами перед виходом на вулицю, особливо якщо ви гуляєте в лісі, парку.
 3. Не дозволяйте собаці підбирати на вулиці.
 4. Слідкуйте, щоб вихованець не контактував з екскрементами інших тварин на прогулянці.
 5. Регулярно оглядайте собаку, особливо якщо помітили нестандартну поведінку або погіршення самопочуття.

І пам’ятайте, будь-яку проблему легше профілактувати, ніж потім лікувати.