Готуємося до появи цуценя вдома
16 Квітня 2021
Ви довго думали і нарешті зважилися завести цуценя? Попереду вас чекає багато цікавого, а головне – ви знайдете вірного чотирилапого товариша. І щоб вашому новому члену сім’ї було комфортно, до його появи потрібно підготуватися. У цій статті ми розповімо, що потрібно купити для собаки, а також дамо кілька корисних порад.
Що купити перед появою цуценя?
Перш ніж ви поїдете за вашим хвостиком, придбайте в зоомагазині необхідні предмети:
Миски
Знадобляться дві мисочки: одна для їжі, друга – для води. Бажано також купити спеціальні підставки або кронштейн. Фахівці радять ставити миску в рівень з ліктьовим суглобом вихованця. Найкраще, якщо посуд буде зроблений з нержавіючої сталі. Додатково можна придбати килимок, на який будуть падати шматочки їжі і краплі води.
Корм
Купуючи цуценя, поцікавтеся, яким кормом він харчувався. Заводчик може дати вам трохи корму з собою. Далі вирішувати вам – годувати таким самим або підбирати інший. Головне – не міняти їжу різко, це стосується і переходу собаки на натуральну їжу. Все робиться поступово, так як різкі зміни можуть привести до алергічних реакцій і розладу шлунково-кишкового тракту. З цієї ж причини не потрібно затарюватися великими упаковками корму.
Лежак
Для відпочинку малюкові знадобиться власне «ліжечко». Це може бути будиночок, лежак або просто килимок. Якщо купуєте щеня у заводчика, він вам розповість про уподобання собаки. При покупці зверніть увагу, щоб матеріал легко чистився.
Лоток і пелюшки
Ще одна річ, з якою вам доведеться зіткнутися – привчання щеняти до туалету. Для цього вам знадобляться лоток і пелюшки. Замість останніх можна використовувати газети. Про те, як правильно виробити звичку читайте тут.
Шлейка, поводок, нашийник
Ці предмети варто підбирати в зоомагазині разом з собакою. Обирайте шлею, яка буде регулюватися в міру дорослішання тварини.
Аксесуари та інструменти для грумінгу
Для догляду за вихованцем вам знадобиться щітка, когтерез, рушник, шампунь, засоби для чищення вух і очей. Якщо ви плануєте відвідувати грумера, собаку рекомендується привчати до цього з дитинства. Фахівці дадуть рекомендації по щоденному догляду та допоможуть підібрати необхідну косметику і аксесуари.
Іграшки
Цуценята – грайливі створіння, які до того ж люблять пробувати все на зуб. Тому покупка іграшок – обов’язкова, інакше вихованець візьметься за ваші тапки. Маючи свої предмети, які можна «потріпати», собака буде проявляти менший інтерес до взуття, меблів і т. д. Не купуйте відразу багато іграшок, для початку буде достатньо однієї-дві. Також стежте за тим, щоб предмети для гри були безпечними – без можливості розгризти на шматочки, проковтнути або наїстися наповнювача.
Ще кілька правил:
- Обговоріть з членами сім’ї правила, куди ви не будете пускати цуценя, хто буде вигулювати вихованця і т. д.
- Якщо в будинку є діти, поясніть, що собака – це не іграшка. Тварину не можна душити в обіймах, кричати на нього, смикати за хвіст, вуха і т. д.
- Знайдіть телефони ветеринарних клінік і аптек, розташованих поблизу. Відразу внесіть їх в телефон або записну книжку, щоб ці контакти завжди були під рукою.
- Зберігайте ліки, токсичні та хімічні речовини в недоступному місці, позбудьтеся отруйних рослин, якщо такі є.
- Захистіть вікна, розетки, дроти. Якщо в квартирі або будинку є сходи, потурбуйтеся про те, щоб щеня не міг звідти впасти.
Раніше ми писали про 5 основних правилах догляду за цуценям.
Тепер ви точно знаєте, що знадобиться перед появою собаки у вашому домі. Але найголовніше – ви повинні щиро полюбити свого вихованця!